תיקון גלגלים

בעולם מושלם כל אדם שמחזיק רכב יידע גם איך להחליף גלגל ויבצע בעצמו עבודות תיקון גלגלים בקלי קלות. בפועל, מעטים יודעים איך מבצעים תיקונים בצמיגים בעוד רובנו פונים אל פנצ'ריות לטובת החלפת גלגל יחיד בגלל פנצ'ר ולמטרת החלפה מלאה של 4 גלגלים שחוקים. המדריך הבא נועד ללמד אתכם איך מחליפים פנצ'ר ברכב בקלות ואיזה ציוד נדרש למשימה. תיקון גלגלים מורכב יותר מהחלפת גלגל תקול בגלגל רזרבי נבצע בפנצ'רייה. 

מה צריך בשביל להחליף פנצ'ר?

1. גלגל רזרבי תקין
2. מפתח ברגים
3. מגבה (ג'ק)
כל מה שצריך לעשות בשביל להחליף גלגל ברכב זה להגביה את הרכב בעזרת הג'ק, לשחרר את 4 הברגים בעזרת מפתח, להוציא את הגלגל התקול ולהרכיב במקומו גלגל תקין. חשוב להקפיד להבריג בחוזקה את 4 הברגים ולהנמיך את האוטו חזרה אל הקרקע. החלפת גלגל ברכב אינה דורשת מיומנות טכנית גבוהה (כמעט כל אחד יכול). 

תיקון גלגלים משלים

אחרי שהחלפתם בעצמכם פנצ'ר בגלגל כדאי להגיע בהקדם אל פנצ'רייה. הצוות בפנצ'רייה יתקן בעבורכם את הגלגל התקול במהרה. אנשי מקצוע יודעים איך לתקן פנצ'רים קלים וגם פנצ'רים מורכבים שנגרמו מבורג שחדר אל עומק הגלגל. במקרים בהם תיקון גלגלים אינו מתאפשר יהיה עליכם לרכוש גלגל חדש. 

מתי כדאי לקנות צמיגים בזול?

אם גם אתם מקפידים לבחור תמיד בצמיגים הכי יקרים – כדאי שתדעו שלא תמיד זה הכרחי. קיימים מותגי צמיגים איכותיים לא פחות במחירים סבירים. אם איש מקצוע שאתם סומכים עליו ממליץ על צמיגים זולים במבצע – מצאתם לעצמכם עסקה משתלמת. לרוב, צמיגים איכותיים יהיו יקרים יותר מצמיגים פחות איכותיים. כדאי לבחור במחיר הזול רק כאשר מדובר במותג מוכר שידוע כאיכותי ואמין. 

מה חשוב לדעת לפני שבוחרים צמיגים חדשים?

תאונות רבות נגרמות בארץ ובעולם בגלל צמיגים לא איכותיים או ישנים. בחירה נבונה של צמיגים היא כזו שתבטיח לכם אחיזת כביש טובה, נסיעה בטוחה ובלימה מדויקת ככל האפשר. אל תתפשרו על פחות מצמיג בטיחותי ואיכותי במחיר נוח. על הצמיג להתאים בדיוק למידה הרשומה ברישיון של הרכב. 

תיקון גלגלים
טואול - בניית אתרים