עברנו לחולון


מה צריך לבדוק לפני שרוכשים צמיגים לרכב ?

ישנם לא מעט מקרים בהם צמיגים לא איכותיים שנרכשו בזול גורמים לתאונות. צמיגים לרכב הם הגורם שמקשר בין הרכב לבין הכביש. כאשר הצמיג אינו איכותי הוא עלול להחליק או לדרוש מרחק בלימה גדול. בחירה לא נכונה של צמיג תפגע באחיזת הכביש של הרכב ותסכן אתכם ואת כל שאר הנהגים בכביש. תהיו אתם חכמים יותר ותקפידו לרכוש צמיגים איכותיים בפנצ'רייה מקצועית ואמינה. 

מדוע חשוב לבדוק את תאריך הייצור?

צמיגים לרכב מותר למכור בתוך 6 שנים ממועד הייצור. המטרה שלכם בכל ביקור בפנצ'רייה היא לצאת ממנה עם צמיגים חדשים ככל האפשר. ההמלצה היא על רכישת צמיגים לרכב מתוצרת של מותג ידוע שיצאו מהמפעל בשנה האחרונה. לאחר ההתקנה השימוש בצמיגים הוא למשל 3-4 שנים. עליכם לשים לב לשחיקה של הצמיגים ולהחליף אותם מוקדם יותר בהתאם. החלפת צמיגים מומלצת גם לאחר נסיעה של 100,000 ק"מ או כאשר עומק החריצים נמוך מ-2 מ"מ. 

צמיגים לרכב עם אחיזת כביש טובה

אחיזה טובה של הצמיג על כביש רטוב חשובה למניעת תאונות. כאן בישראל יש מעט ימים גשומים אך בכל זאת עלינו לוודא את ההתאמה של הצמיגים למזג האוויר החורפי. בימים גשומים הסיכון לתאונות עולה ואנחנו כנהגים מתבקשים להקפיד על נהיגה זהירה. צמיגים בדירוג של A נחשבים לבעלי האחיזה הטובה ביותר בכביש רטוב, בעוד צמיגים בדירוג G נחשבים הכי פחות טובים בקטגוריה. המשמעות של אחיזת כביש לא טובה בימים גשומים היא מרחק עצירה גדול במקרה של בלימת חירום. 

הדירוג האנרגטי של הצמיגים

בחירה נכונה של צמיגים לרכב תצליח לחסוך לכם דלק. גם בקטגוריה הזו דירוג A  מעיד על צריכת הדלק הטובה ביותר. צמיגים בדירוג של G (הכי נמוך) עתידים להעלות את צריכת הדלק של הרכב ב-7%. חשוב לציין שישנם מקרים בהם דווקא צמיגים חסכוניים מפחיתים את האחיזה של הצמיג בכביש. 

רמת שחיקה צפויה

בצד הצמיג תמצאו מספר דירוג בלאי שמעיד על רמת השחיקה הצפויה. הציון הבסיסי הוא 100 ולא כדאי לרכוש צמיגים שנקבע להם ציון נמוך יותר. ככל שהציון יותר גבוה כך הצמיג עתיד להחזיק מעמד תקופה ארוכה יותר. 
מה צריך לבדוק לפני שרוכשים צמיגים לרכב ?

מאמרים מומלצים

צמיגי הרכב הם חלק חשוב ביותר בכל כלי רכב באשר הוא, חלקים המהווים אביזר בטיחות עליון, שכן יש לציין כי הם החלק היחידי שמחבר בין כלי הרכב שלכם לבין הכביש.
אם אתם זקוקים לצמיגים חדשים לרכב, כדאי שתדעו איך לבחור נכון בצמיגים איכותיים ומתי אפשר לרכוש צמיגים לרכב בזול בראש שקט. הטיפים הבאים נועדו ללמד אתכם איך בוחרים צמיגים שמתאימים לרכב, לתקציב ולצורת הנהיגה.
מחפשים לרכוש ג'נטים חדשים לרכב? לא יודעים כלל מהם ג'נטים ומה התפקיד שלהם? תמצאו כאן מידע שימושי שיסייע לכם בבחירה נכונה. ג'נטים לרכב הם אותם חישוקי המתכת שמורכבים על גבי הגלגל. התפקיד של הג'נטים הוא שמירה על גלגלי הרכב במקומם. הם מגנים על הגלגלים מפני חבלות והופכים את הרכב יציב יותר.
logo בניית אתרים